ÖVRIGT / Diverse / Relief 7764056
*
nr 776 4056
Relief
Sekelskifte 1900, pläter, signerad, 27x20
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:04:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 09:33:35
1
150 kr
10/9 15:45:23
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter relief
-
3368 Trärelief
H Philip, Porträtt av Franz Liszt. Höjd, 48 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:46
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:56
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:13
*
Relief
nr 776 4056
Relief
Sekelskifte 1900, pläter, signerad, 27x20
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 09:33:35 | 1 | 150 kr |
10/9 15:45:23 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter relief
-
3368 Trärelief
H Philip, Porträtt av Franz Liszt. Höjd, 48 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:46 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:56
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:13